ახალი ამბებისასარგებლო

ოქროს გლობუსი 2010

b59445a74d48
მოგეხსენებათ ჩატარდა ოქროს გლობუსის რიგით 67-ე დაჯილდოება. წლის ფილმი გახდა ჯეიმს ქემერონის Avatar. გამარჯვებულები და ნომინანტები სრულიადში:

საუკეთესო ფილმი (დრამა)
გამარჯვებული: Avatar (ავატარი)
Inglourious Basterds (უსახელო ნაძირლები)
Precious (გაიჭინთე)
Hurt Locker (ქარიშხლის მბრძანებელი)
Up in the Air (მაღლა ცაში)

საუკეთესო ფილმი (კომედია ან მიუზიკლი)
გამარჯვებული: Hangover (ჰენგოვერი)
ნომინანტები:
500 Days of Summer (ზაფხულის 500 დღე)
It’s Complicated (მარტივი სირთულეები)
Julie & Julia (ჯული და ჯულია)
Nine (ცხრა)

საუკეთესო მამაკაცის როლის შემსრულებელი (დრამა)
გამარჯვებული: ჯეფ ბრიჯსი – Crazy Heart (შეშლილი გული)
ნომინანტები:
კოლინ ფერტი – Single Man (მარტოხელა კაცი)
ტობი მაგუაიერი – Brothers (ძმები)
მორგან ფრიმანი – Invictus (დაუმარცხებელი)
ჯორჯ კლუნი – Up in the Air (მაღლა ცაში)

საუკეთესო მამაკაცის როლის შემსრულებელი (კომედია ან მიუზიკლი)
გამარჯვებული:რობერტ დაუნ უმცროსი – Sherlock Holmes (შერლოქ ჰოლმსი)
ნომინანტები:
ჯოზეფ გორდონ ლევიტი – 500 Days of Summer (ზაფხულის 500 დღე)
მაიკლ სთალბარგი – Serious Man (სერიოზული კაცი)
დენიელ დეი ლუისი – Nine (ცხრა)
მეთ დეიმონი- Informant! (ინფორმატორი!)

საუკეთესო ქალის როლის შემსრულებელი (დრამა)
გამარჯვებული: სანდრა ბალოკი – Blind Side (უხილავი მხარე)
ნომინანტები:
ქერი მალიგანი – Education (გრძნობების გაწრთვნა)
გაბოურეი სიდიბი – Precious (გაიჭინთე)
ჰელენ მირენი – Last Station (ბოლო ქარხანა)
ემილი ბლანტი – Young Victoria (ახალგაზრდა ვიქტორია)

საუკეთესო ქალის როლის შემსრულებელი (კომედია ან მიუზიკლი)
გამარჯვებული: მერილ სტრიპი – Julie & Julia (ჯული და ჯულია)
ნომინანტები:
ჯულია რობერტსი – Duplicity (არაფერი პირადული)
მერილ სტრიპი – It’s Complicated (მარტივი სირთულეები)
მარიონ კოტილარდი – Nine (ცხრა)
სანდრა ბალოკი – Proposal (წინადადება)

საუკეთესო მამაკაცის მეორეხარისხოვანი როლის შემსრულებელი
გამარჯვებული:ქრისტოფერ ვუოთსი – Inglourious Basterds (უსახელო ნაძირლები)
ნომინანტები:
მეთ დეიმონი – Invictus (დაუმარცხებელი)
ქრისტოერ პლამერი – Last Station (ბოლო ქარხანა)
სტენლი ტუჩი – Lovely Bones (საყვარელი ძვლები)
ვუდი ჰარელსონი – Messenger (მაცნე)

საუკეთესო ქალის მეორეხარისხოვანი როლის შემსრულებელი
გამარჯვებული:მონიკ აიმს-ჯექსონი – Precious (გაიჭინთე)
ნომინანტები:
ჯულიანა მური – Single Man (მარტოხელა კაცი)
პენელოპა კრუსი – Nine (ცხრა)
ვერა ფარმიგა – Up in the Air (მაღლა ცაში)
ანაკენდრიკი – Up in the Air (მაღლა ცაში)

საუკეთესო რეჟისორი
გამარჯვებული: ჯეიმს ქემერონი – Avatar (ავატარი)
ნომინანტები:
კვენტინ ტარანტინო – Inglourious Basterds (უსახელო ნაძირლები)
კლინტ ისტვუდი – Invictus (დაუმარცხებელი)
ქეთრინ ბიგელოუ – Hurt Locker (ქარიშხლის მბრძანებელი)
ჯეისონ რაიტმანი – Up in the Air (მაღლა ცაში)

საუკეთესო სცენარი
გამარჯვებული:Up in the Air (მაღლა ცაში)
ნომინანტები:
District 9 (რაიონი 9)
Inglourious Basterds (უსახელო ნაძირლები)
It’s Complicated (მარტივი სირთულეები)
Hurt Locker (ქარიშხლის მბრძანებელი)

საუკეთესო სიმღერა ფილმიდან
გამარჯვებული:Crazy Heart (შეშლილი გული)
ნომინანტები:
Avatar (ავატარი)
Brothers (ძმები)
Everybody’s Fine (ყველა კარგადაა)
Nine (ცხრა)

საუკეთესო საუნდტრეკი
გამარჯვებული: Up (ზევით)
ნომინანტები:
Single Man (მარტოხელა კაცი)
Avatar (ავატარი)
Informant! (ინფორმატორი!)
Where the Wild Things Are (იქ,სადაც მონსტრები ცხოვრობენ)

საუკეთესო უცხოურენოვანი ფილმი
გამარჯვებული:Das weibe Band (თეთრი ლენტი)
ნომინანტები:
Baaria – La porta del vento
La nana
Los abrazos rotos (გახსნილი მკლავები)
Un prophete (წინასწარმეტყველი)

საუკეთესო ანიმაციური ფილმი
გამარჯვებული:Up (ზევით)
ნომინანტები:
Cloudy with a Chance of Meatballs (მოღრუბლულობა, შესაძლებელია ნალექი ფრიკადელების სახით)
Coraline (კორალინი)
Fantastic Mr. Fox (ფანტასიური ისტერ ფოქსი)
Princess and the Frog (პრინცესა და ბაყაყი)

საუკეთესო სატელევიზიო მამაკაცის როლის შემსრულებელი (დრამა)
გამარჯვებული:მაიკლ ჰოლი – Dexter (დექსტერი)
ნომინანტები:
ბილ პექსტონი – Big Love (დიდი სიყვარული)
ჰიუ ლაური – House M.D. (ექიმი ჰაუსი)
ჯონ ჰამი – Mad Men (შეშლილები)
საიმონ ბეიკერი – The Mentalist

საუკეთესო სატელევიზიო მამაკაცის როლის შემსრულებელი (კომედია ან მიუზიკლი)
გამარჯვებული: ალეკ ბოლდუინი – 30 Rock
ნომინანტები:
დევიდ დუხოვნი – Californication
მეთიუ მორისონი – Glee (დიდი სიხარული)
თომას ჯეინი – Hung
სტივ ქარელი – Office (ოფისი)

საუკეთესო მამაკაცი მსახიობი მინი სერიალსა ან სატელევიზიო ფილმში
გამარჯვებული: კევინ ბეიკონი – Taking Chance
ნომინანტები:
კენეტ ბრანა- Wallander
ჩივეთელ ეჰიფორი – Endgame
ჯერემი აირონი – Georgia O’Keeffe
ბრენდან გლესონი – Into the Storm (შტორმში)

საუკეთესო სატელევიზიო ქალის როლის შემსრულებელი (დრამა)
გამარჯვებული:ჯულიანა მარგულისი – The Good Wife (კარგი ცოლი)
ნომინანტები:
გლენ ქლოუსი – Damages (დაზიანებები)
ჯენუარი ჯონსი – Mad Men (შეშლილები)
კირა სედჯვიქი – The Closer
ანა პაქუინი – True Blood (ნამდვილი სისხლი)

საუკეთესო სატელევიზიო ქალის როლის შემსრულებელი (კომედია ან მიუზიკლი)
გამარჯვებული:ტონი კოლეტე – United States of Tara (ტარას შეერთებული შტატები)
ნომინანტები:
თინა ფლეი – 30 Rock
კორტნი კოქსი – Cougar Town
ლეა მიშელი – Glee (დიდი სიხარული)
ედი ფალკო – Nurse Jackie (ძიძა ჯეკი)

საუკეთესო ქალი მსახიობი მინი სერიალსა ან სატელევიზიო ფილმში
გამარჯვებული: დრიუ ბენიმორი – Grey Gardens (ნაცრისფერი ბაღები)
ნომინანტები:
ჯოან ალენი – Georgia O’Keeffe
ჯესიკა ლანჯი – Grey Gardens (ნაცრისფერი ბაღები)
სიგურნი უივერი – Prayers for Bobby
ანა პაქუინი – Courageous Heart of Irena Sendler

საუკეთესო მამაკაცი მსახიობი მეორეხარისხოვან როლში მინი სერიალსა ან სატელევიზიო ფილმში
გამარჯვებული:ჯონ ლითოუ – Dexter (დექსტერი)
ნომინანტები:
უილიამ ჰარტი – Damages (დაზიანებები)
ჯერემი პაივენი – Entourage (ანტურაჟი)
ნეილ პატრიკ ჰარისი – How I Met Your Mother (როგორ შევხვდი დედაშენს)
მაიკლ ემერსონი – Lost (დაკარგულები)

საუკეთესო ქალი მსახიობი მეორეხარისხოვან როლში მინი სერიალსა ან სატელევიზიო ფილმში
გამარჯვებული:ქლოე სევინი – Big Love (დიდი სიყვარული)
ნომინანტები:
როუზ ბირნი – Damages (დაზიანებები)
ჯეინ ლინჩი – Glee (დიდი სიხარული)
ჯეინ ადამს – Hung
ანეტ მაკტირი – Into the Storm (შტორმში)

საუკეთესო სერიალი (კომედია ან მიუზიკლი)
გამარჯვებული:Glee (დიდი სიხარული)
ნომინანტები:
30 Rock
Entourage (ანტურაჟი)
Modern Family (თანამედროვე ოჯახი)
Office (ოფისი)

საუკეთესო მინი სერიალი ან სატელევიზიო ფილმი
გამარჯვებული:Grey Gardens (ნაცრისფერი ბაღები)
ნომინანტები:
Little Dorrit (პატარა დორიტი)
Georgia O’Keeffe
Into the Storm (შტორმში)
Taking Chance

საუკეთესო სერიალი (დრამა)
გამარჯვებული:Mad Men (შეშლილები)
ნომინანტები:
Big Love (დიდი სიყვარული)
Dexter (დექსტერი)
House M.D. (ექიმი ჰაუსი)
True Blood (ნამდვილი სისხლი)

თეგები

მსგავსი ამბები

Back to top button
Close
Close