ახალი ამბებიგასართობისაკითხავისასარგებლო

ოსკარი 2011

2a42e4bfb617

ოსკარის დაჯილდოების 83-ე ცერემონია ჰოლივუდში 27 თებერვალს გაიმართა. წლევანდელი ოსკარის წამყვანები იყვნენ ენ ჰეტევეი და ჯეიმს ფრანკო.

8699eba0ee97

ნომინანტების სრული სია:

საუკეთესო ფილმი

127 საათი 127 Hours (2010): Christian Colson, Danny Boyle, John Smithson

შავი გედი Black Swan (2010): Mike Medavoy, Brian Oliver, Scott Franklin

მებრძოლი The Fighter (2010): David Hoberman, Todd Lieberman, Mark Wahlberg

დასაწყისი Inception (2010): Christopher Nolan, Emma Thomas

ბავშვები კარგად არიან The Kids Are All Right (2010): Gary Gilbert, Jeffrey Levy-Hinte, Celine Rattray

მეფის სიტყვა The King’s Speech (2010): Iain Canning, Emile Sherman, Gareth Unwin

სოციალური ქსელი The Social Network (2010): Scott Rudin, Dana Brunetti, Michael De Luca, Ceán Chaffin

სათამაშოების ისტორია 3 Toy Story 3 (2010): Darla K. Anderson

True Grit (2010): Ethan Coen, Joel Coen, Scott Rudin

ზამთრის ძვალი Winter’s Bone (2010): Anne Rosellini, Alix Madigan

გამარჯვებულია: მეფის სიტყვა / The King’s Speech

საუკეთესო მამაკაცი შემსრულებელი (მთავარ როლში):

Javier Bardem for Biutiful (2010)

Jeff Bridges for True Grit (2010)

Jesse Eisenberg for The Social Network (2010)

Colin Firth for The King’s Speech (2010)

James Franco for 127 Hours (2010)

გამარჯვებულია: Colin Firth for The King’s Speech (2010)

ac0316242077

942062c0f403

8875ce66290b

c38ee7754b64

bd127e1b69e5

საუკეთესო ქალი შემსრულებელი (მთავარ როლში):

Annette Bening for The Kids Are All Right (2010)

Nicole Kidman for Rabbit Hole (2010)

Jennifer Lawrence for Winter’s Bone (2010)

Natalie Portman for Black Swan (2010)

Michelle Williams for Blue Valentine (2010)

გამარჯვებულია: Natalie Portman for Black Swan (2010)

საუკეთესო კაცი შემსრულებელი (მეორეხარისხოვან როლში):

Christian Bale for The Fighter (2010)

John Hawkes for Winter’s Bone (2010)

Jeremy Renner for The Town (2010)

Mark Ruffalo for The Kids Are All Right (2010)

Geoffrey Rush for The King’s Speech (2010)

გამარჯვებულია: კრისტიან ბეილი / Christian Bale for The Fighter (2010)

საუკეთესო ქალი შემსრულებელი (მეორეხარისხოვან როლში):

Amy Adams for The Fighter (2010)

Helena Bonham Carter for The King’s Speech (2010)

Melissa Leo for The Fighter (2010)

Hailee Steinfeld for True Grit (2010)

Jacki Weaver for Animal Kingdom (2010)

გამარჯვებულია: მელისა ლიო / Melissa Leo for The Fighter (2010)

წლის საუკეთესო რეჟისორი:

Darren Aronofsky for Black Swan (2010)

Ethan Coen, Joel Coen for True Grit (2010)

David Fincher for The Social Network (2010)

Tom Hooper for The King’s Speech (2010)

David O. Russell for The Fighter (2010)

გამარჯვებულია: Tom Hooper for The King’s Speech (2010)

საუკეთესო სცენარი (დაწერილი ფილმისთვის, ორიგინალი ნამუშევარი):

Another Year (2010): Mike Leigh

The Fighter (2010): Scott Silver, Paul Tamasy, Eric Johnson, Keith Dorrington

Inception (2010): Christopher Nolan

The Kids Are All Right (2010): Lisa Cholodenko, Stuart Blumberg

The King’s Speech (2010): David Seidler

გამარჯვებულია: მეფის სიტყვა / The King’s Speech (2010): David Seidler

საუკეთესო სცენარი (დაფუძნებული უკვე არსებულ მატერიალზე):

127 Hours (2010): Danny Boyle, Simon Beaufoy

The Social Network (2010): Aaron Sorkin

Toy Story 3 (2010): Michael Arndt, John Lasseter, Andrew Stanton, Lee Unkrich

True Grit (2010): Joel Coen, Ethan Coen

Winter’s Bone (2010): Debra Granik, Anne Rosellini

გამარჯვებულია: სოციალური ქსელი / The Social Network (2010): Aaron Sorkin

13a97b3f4703

6346e8e00b39

19475c7d3c4b

001f1f86fa6e

8fc46ef3d980

899aeedae777

c944c405e508

396b5016027f

5deb8809645f

წლის საუკეთესო ანიმაციური ფილმი:

How to Train Your Dragon (2010): Dean DeBlois, Chris Sanders

The Illusionist (2010): Sylvain Chomet

Toy Story 3 (2010): Lee Unkrich

გამარჯვებულია: სათამაშოების თავგადასავალი 3 / Toy Story 3 (2010): Lee Unkrich

წლის საუკეთესო უცხოური ფილმი:

Biutiful (2010): Alejandro González Iñárritu(Mexico)

Dogtooth (2009): Giorgos Lanthimos(Greece)

In a Better World (2010): Susanne Bier(Denmark)

Incendies (2010): Denis Villeneuve(Canada)

Outside the Law (2010): Rachid Bouchareb(Algeria)

გამარჯვებულია: უკეთეს სამყაროში / In a Better World (2010): Susanne Bier(Denmark)

საუკეთესო მონტაჟი:

127 Hours (2010): Jon Harris

Black Swan (2010): Andrew Weisblum

The Fighter (2010): Pamela Martin

The King’s Speech (2010): Tariq Anwar

The Social Network (2010): Kirk Baxter, Angus Wall

გამარჯვებულია: The Social Network (2010): Kirk Baxter, Angus Wall

საუკეთესო მხატვრული დიზაინი:

Alice in Wonderland (2010): Robert Stromberg, Karen O’Hara

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1 (2010): Stuart Craig, Stephenie McMillan

Inception (2010): Guy Hendrix Dyas, Larry Dias, Douglas A. Mowat

The King’s Speech (2010): Eve Stewart, Judy Farr

True Grit (2010): Jess Gonchor, Nancy Haigh

გამარჯვებულია: ალისა საოცრებათა ქვეყანაში / Alice in Wonderland (2010): Robert Stromberg, Karen O’Hara

საუკეთესო კოსტიუმირებული დიზაინი:

Alice in Wonderland (2010): Colleen Atwood

I Am Love (2009): Antonella Cannarozzi

The King’s Speech (2010): Jenny Beavan

The Tempest (2010/II): Sandy Powell

True Grit (2010): Mary Zophres

გამარჯვებულია: Alice in Wonderland (2010): Colleen Atwood

საუკეთესო მაკიაჟი:

Barney’s Version (2010): Adrien Morot

The Way Back (2010): Edouard F. Henriques, Greg Funk, Yolanda Toussieng

The Wolfman (2010): Rick Baker, Dave Elsey

გამარჯვებულია: The Wolfman (2010): Rick Baker, Dave Elsey

ფილმისთვის დაწერილი საუკეთესო მუსიკა (Score):

127 Hours (2010): A.R. Rahman

How to Train Your Dragon (2010): John Powell

Inception (2010): Hans Zimmer

The King’s Speech (2010): Alexandre Desplat

The Social Network (2010): Trent Reznor, Atticus Ross

გამარჯვებულია: სოციალური ქსელი / The Social Network (2010): Trent Reznor, Atticus Ross

ფილმისთვის დაწერილი საუკეთესო სიმღერა:

127 Hours (2010): A.R. Rahman, Rollo Armstrong, Dido(“If I Rise”)

Country Strong (2010): Tom Douglas, Hillary Lindsey, Troy Verges(“Coming Home”)

Tangled (2010): Alan Menken, Glenn Slater(“I See the Light”)

Toy Story 3 (2010): Randy Newman(“We Belong Together”)

გამარჯვებულია: Toy Story 3 (2010): Randy Newman(“We Belong Together”)

საუკეთესო მიღწევა სიმღერის ადაპტირებაში:

Inception (2010): Lora Hirschberg, Gary Rizzo, Ed Novick

The King’s Speech (2010): Paul Hamblin, Martin Jensen, John Midgley

Salt (2010): Jeffrey J. Haboush, William Sarokin, Scott Millan, Greg P. Russell

The Social Network (2010): Ren Klyce, David Parker, Michael Semanick, Mark Weingarten

True Grit (2010): Skip Lievsay, Craig Berkey, Greg Orloff, Peter F. Kurland

გამარჯვებულია: დასაწყისი / Inception (2010): Lora Hirschberg, Gary Rizzo, Ed Novick

საუკეთესო ხმის მონტაჟი:

Inception (2010): Richard King

Toy Story 3 (2010): Tom Myers, Michael Silvers

TRON: Legacy (2010): Gwendolyn Yates Whittle, Addison Teague

True Grit (2010): Skip Lievsay, Craig Berkey

Unstoppable (2010): Mark P. Stoeckinger

გამარჯვებულია: დასაწყისი / Inception (2010): Richard King

საუკეთესო ვიზუალური ეფექტები:

Alice in Wonderland (2010): Ken Ralston, David Schaub, Carey Villegas, Sean Phillips

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1 (2010): Tim Burke, John Richardson, Christian Manz, Nicolas Aithadi

Hereafter (2010): Michael Owens, Bryan Grill, Stephan Trojansky, Joe Farrell

Inception (2010): Chris Corbould, Andrew Lockley, Pete Bebb, Paul J. Franklin

Iron Man 2 (2010): Janek Sirrs, Ben Snow, Ged Wright, Daniel Sudick

გამარჯვებულია: Inception (2010): Chris Corbould, Andrew Lockley, Pete Bebb, Paul J. Franklin

საუკეთესო დოკუმენტური ფილმი:

Exit Through the Gift Shop (2010): Banksy, Jaimie D’Cruz

GasLand (2010): Josh Fox, Trish Adlesic

Inside Job (2010): Charles Ferguson, Audrey Marrs

Restrepo (2010): Tim Hetherington, Sebastian Junger

Waste Land (2010): Lucy Walker, Angus Aynsley

გამარჯვებულია: Inside Job (2010): Charles Ferguson, Audrey Marrs

საუკეთესო დოკუმენტური ფილმი (მოკლემეტრაჟიანი):

Killing in the Name (2010): Nominees TBD

Poster Girl (2010): Nominees TBD

Strangers No More (2010): Karen Goodman, Kirk Simon

Sun Come Up (2010): Jennifer Redfearn, Tim Metzger

The Warriors of Qiugang (2010): Ruby Yang, Thomas Lennon

გამარჯვებულია: Strangers No More (2010): Karen Goodman, Kirk Simon

61a79bce6943

70cc9d00b167

da8bf572c6d7

81f3886de2f3

49788a6d0f76

d4dd3ed95275

0ef0339a6080

da689926e8f4

საუკეთესო მოკლემეტრაჟიანი ნამუშევარი, ანიმაცია:

Day & Night (2010): Teddy Newton

The Gruffalo (2009) (TV): Jakob Schuh, Max Lang

Let’s Pollute (2009): Geefwee Boedoe

The Lost Thing (2010): Shaun Tan, Andrew Ruhemann

Madagascar, a Journey Diary (2010): Bastien Dubois

გამარჯვებულია: The Lost Thing (2010): Shaun Tan, Andrew Ruhemann

საუკეთესო მოკლემეტრაჟიანი ნამუშევარი, ფილმი:

The Confession (2010/IV): Tanel Toom

The Crush (2009): Michael Creagh

God of Love (2010): Luke Matheny

Na Wewe (2010): Ivan Goldschmidt

Wish 143 (2009): Ian Barnes, Samantha Waite

გამარჯვებულია: God of Love (2010): Luke Matheny

MY VIDEO -ზე LIVE ტელევიზიაში, რუსთავი 2-ზე შეგიძლიათ უყუროთ 04:30 AM ოსკარის დაჯილდოების ცერემონიალს.

ოქროს გლობუსის დაჯილდოება 2011

ენ ჰეტევეი

516b740fa2d7

5802645404fc

836e057fbf0b

455f248e7b80

035f7e66af3c

ba808a4abca4

72c2b86405bb

76e71ef49796

b889e3788504

d25483ab6130

556d33417d49

ენმა რამდენჯერმე გამოიცვალა კაბა, აი ისინიც:

47109d7c370d

df5709bd9832

b945fe4754e8

05389743810b

36f26b73cc75

29f32992ef9d

c513f86decf0

* * * *

bb17047e22cc

b51f638386fc

65f0fde536ab

e5f1104c9421

a326680c4c9c

07c713f9dd00

f85d9337626f

b4c076e1a564

e49f7d5ec981

62417c56df9a

36feeddfe1dd

სანდრა ბალოკი

070ed6aa34e0

205bb9d166d0

92b73511aadb

5e09febdb190

691bfa8db9d0

ce4ffe1d6a76

7c7ef13247cd

* * * *

226e05bcae7a

e624b21e60ec

fb1770218def

2a08ff852e22

e381d2854c45

086b93767170

c1c119cdf542

a15b1636ff35

cd702297218d

d44102158f51

1258012391fc

* * * *

2db7ff1a8948

2ed095a2c9a8

307b75061263

1e647ddfaec3

1b1c8394b6b2

d7081f95d0b5

bc0a2f4b6ee4

8f3d4d9f084f

38c592e08eff

579c6a03c790

3f34105891b3

73157c57894a

da93744ac64f

8d153230cef9

f49d9b5ebd38

46e6124acfc7

22a576399390

6441d7cba307

1e8c6cbf69ce

272e2713e2e2

5737d7c4582b

82fc3e144c3e

fd993da89c99

bbb516ad499d

3cfcf206b2ee

bab080ed8ed9

f7c8f32b7cad

4c1dd5b91f57

a406b7875a71

dc415c63cd7d

91dbf3572dc3

78a15abe2e11

e3f09a9c1ca0

fc62336031fa

8432f3eacbdc

ecedb38fc11e

3993d935b6d4

9d41d07d1138

c5e134c0277d

159551d4c906

20b9fa7993dc

8da6c08d4236

378a25c4a49c

ddaa1c2cbadf

b64576ec0fb4

9cf110e0b0f1

1ec87e17d71e

4bf56b162227

356aed40b1db

d85ae09c21c7

b0b47251f25d

d260b4ced5fc

1b8dff340782

318b90b72bb8

d1d2ac399897

ac4352f7a60d

33c0bdce719c

53c34522c067

ab83d83121f5

7d317996bc68

dc9badebffd4

511979498f5b

415bf4e7d912

e0f5a8f49d4b

68388a68d8e2

eb27f093eff7

3c30ca09089f

211ad520dca4

5b77a237a17e

eb05774ba1ff

5da5cc0c53b9

5ccadd69bfd7

მსგავსი ამბები

Back to top button
Close
Close