ახალი ამბებიგასართობივიდეოებისურათები

ოქროს გლობუსი 2011

“ოქროს გლობუსის” 68-ე ცერემონია, ნომინაციები, გამარჯვებულები, სურათები და ა.შ

”ოქროს გლობუსის” დაჯილდოების ცერემონია კომიკოს რიკი ჯერვეისს მიყავდა. საპატიო ”ოქროს გლობუსი” გასართობ ინდუსტრიაში შეტანილი წვლილისთვის რობერტ დენირომ მიიღო.

საუკეთესო მხატვრული ფილმი (დრამა) სოციალური ქსელი

The Social Network Official Trailer

საუკეთესო მხატვრული ფილმი (მიუზიკლი ან კომედია) – ბავშვები კარგად არიან რეჟისორი ლიზა ჰოლოდენკო

საუკეთესო მსახიობი მამაკაცი (დრამა) – კოლინ ფერტი ფილმში ”მეფის სიტყვა”

საუკეთესო მსახიობი ქალი (დრამა) – ნატალი პორტმანი ფილმში ”შავი გედი”

საუკეთესო მსახიობი მამაკაცი (მიუზიკლი ან კომედია) – პოლ ჯიამატი ფილმში ”ბარნის ვერსია”

საუკეთესო მსახიობი ქალი (მიუზიკლი ან კომედია) – ანეტ ბენინგი ფილმში ”ბავშვები კარგად არიან”

მსახიობი მამაკაცი საუკეთესო მეორეხარისხოვანი როლისთვის – ქრისტიან ბეილი ფილმისთვის ”მებრძოლი”

მსახიობი ქალი საუკეთესო მეორეხარისხოვანი როლისთვის – მელისა ლეო ფილმისთვის ”მებრძოლი”

საუკეთესო რეჟისორი (მხატვრული ფილმი) – დევიდ ფინჩერი ”სოციალური ქსელი”

საუკეთესო სცენარი (მხატვრული ფილმი) აარონ სორკინი – სოციალური ქსელი

საუკეთესო სიმღერა (მხატვრული ფილმი) – დაიან უორენი ”You haven’t seen the last of me” ფილმი ”ბურლესკი”

საუკეთესო ანიმაციური ფილმი – Toy Story 3 (”სათამაშოების ისტორია: დიდი გაქცევა”)

საუკეთესო უცხოენოვანი ფილმი – ”უკეთეს მსოფლიოში” – 2010წ., დანია

საუკეთესო მსახიობი ქალი სატელევიზიო სერიალისთვის (დრამა) – ქეითი საგალი “ანარქიის შვილები”

ქალის მეორეხარისხოვანი როლის საუკეთესო შემსრულებელი – ჯეინ ლინჩი ფილმისთვის “Glee”

საუკეთესო სრულმეტრაჟიან ტელესერიალად დრამატულ ჟანრში – ”იატაკქვეშა იმპერია”

ნომინაციები კი ასე გამოიყურებოდა:

საუკეთესო ფილმი -დრამა

* შავი გედი / Black Swan
* მებრძოლი / The Fighter
* დასაწყისი / Inception
* მეფის სიტყვა / The King’s Speech
* სოციალური ქსელი / The Social Network

საუკეთესო ფილმი – კომედია / მიუზიკლი

* ალისა საოცრებათა ქვეყანაში / Alice In Wonderland
* ბურლესკი / Burlesque
* ბავშვები კარგად არიან / The Kids Are Alright
* რედ-ი / RED
* ტურისტი / The Tourist

საუკეთესო მსახიობი მამაკაცი -დრამა

* Jesse Eisenberg – სოციალური ქსელი / The Social Network
* Colin Firth – მეფის სიტყვა / The King’s Speechაა
* James Franco – 127 საათი / 127 Hours
* Ryan Gosling – ცისფერი ვალენტინი / Blue Valentine
* Mark Wahlberg – მებრძოლი / The Fighter

საუკეთესო მსახიობი ქალი -დრამა

* Halle Berry – ფრენკი და ელისი / Frankie and Alice
* Nicole Kidman – კურდღლის სორო / Rabbit Hole
* Jeniffer Lawrence – ზამთრის ძვალი / Winter’s Bone
* Natalie Portman – შავი გედი / Black Swan
* Michelle Williams – ცისფერი ვალენტინი / Blue Valentine

საუკეთესო მსახიობი მამაკაცი – კომედია/მიუზიკლი

* Johnny Depp – ტურისტი / The Tourist
* Johnny Depp – ალისა საოცრებათა ქვეყანაში / Alice In Wonderland
* Paul Giamatti – ბარნის ვერსია / Barney’s Version
* Jake Gyllenhaal -სიყვარული და სხვა ნარკოტიკები / Love and Other Drugs
* Kevin Spacey – კაზინოს ჯეკი / Casino Jack

საუკეთესო მსახიობი ქალი – კომედია/მიუზიკლი

* Annette Bening -ბავშვები კარგად არიან / The Kids Are All Right
* Anne Hathaway – სიყვარული და სხვა ნარკოტიკები / Love and Other Drugs
* Angelina Jolie – ტურისტი / The Tourist
* Julianne Moore – ბავშვები კარგად არიან / The Kids Sre All Right
* Emma Stone – Easy A

მეორეხარისხოვანი როლის შემსრულებელი მამაკაცი

* Christian Bale – მებრძოლი / The Fighter
* Michael Douglas – ვოლ სტრიტი: ფულს არ ძინავს / Wall-Street: Money Never Sleeps
* Andrew Garfield – სოციალური ქსელი / The Social Network
* Jeremy Renner – ქალაქი / The Town
* Geoffrey Rush – მეფის სიტყვა / The King’s Speech

მეორეხარისხოვანი როლის შემსრულებელი ქალი

* Amy Adams – მებრძოლი / The Fighter
* Helena Bonham Carter – მეფის სიტყვა / The King’s Speech
* Mila Kunis – შავი გედი / Black Swan
* Mellissa Leo – მებრძოლი / The Fighter
* Jacki Weaver – ცხოველთა სამეფო / Animal Kingdom

საუკეთესო რეჟისორი

* Darren Aronofsky – შავი გედი / Black Swan
* David Fincher -სოციალური ქსელი / The Social Network
* Tom Hooper – მეფის სიტყვა / The King’s Speech
* Christopher Nolan – დასაწყისი / Inception
* David O. Russell – მებრძოლი / The Fighter

საუკუთესო სცენარი

* 127 საათი / 127 Hours – Danny Boyle, Saimon Beaufoy
* დასაწყისი / Inception – Christopher Nolan
* ბავშვები კარგად არიან / The Kids Are All Right- Stuart Blumberg, Lisa Cholodenko
* მეფის სიტყვა / The King’s Speech – David Seidler
* სოციალური ქსელი / The Social Network – Aaron Sorkin

საუკეთესო ანიმაციური ფილმი

* საზიზღარი მე / Despicable Me
* როგორ გავწვრთნათ დრაკონი / How To Train Your Dragon
* აბურდული / Tangled
* ილუზიონისტი / L’Illusioniste
* სათამაშოების თავგადასავალი 3 / Toy Story 3

საუკეთესო მუსიკა ფილმში

* 127 საათი / 127 Hours – A.R. Rahman
* ალისა საოცრებათა ქვეყანაში / Alice In Wonderland – Danny Elfman
* დასაწყისი / Inception – Hans Zimmer
* მეფის სიტყვა / The King’s Speech – Alexandre Desplat
* სოციალური ქსელი / The Social Network – Trent Reznor, Atticus Ross

საუკეთესო სიმღერა ფილმში

* Burlesque – Samuel Dixon, Christina Aguilera, Sia Furler (Bound to You)
* Burlesque – Diane Warren (“You Haven’t Seen The Last of Me”)
* Country Strong : Bob DiPiero, Tom Douglas, Hillary Lindsey, Troy Verges(“Coming Home”)
* The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader: Carrie Underwood, David Hodges, Hillary Lindsey(“There’s A Place For Us”)
* Tangled : Alan Menken, Glenn Slater(“I See the Light”)

საუკეთესო უცხოენოვანი ფილმი

* Biutiful (მექსიკა-ესპანეთი / Mexico-Spain)
* The Concert (საფრანგეთი / France)
* I Am Love (იტალია / Italy)
* The Edge (რუსეთი / Russia)
* In A Better World (დანია / Denmark)
საუკეთესო სერიალი – დრამა

* იატაკქვეშა იმპერია / Boardwalk Empire
* დექსტერი / Dexter
* კარგი ცოლი / The Good Wife
* შეშლილები / Mad Men
* მოსიარულე მკვდრები / The Walking Dead

საუკეთესო სერიალი – კომედია/მიუზიკლი

* დიდი აფეთქების თეორია / The Bing Bang Theory
* დიდი სი / The Big C
* კლუბი / Glee
* თანამედროვე ოჯახი / Modern Family
* ექთანი ჯეკი / Nurse Jackie
* 30 Rock

საუკეთესო მსახიობი მამაკაცი სერიალისათვის – დრამა

* Steve Buscemi – “Boardwalk Empire”
* Bryan Cranston – “Breaking Bad”
* Michael C. Hall – “Dexter”
* Jon Hamm – “Mad Men”
* Hugh Laurie – “House”

საუკეთესო მსახიობი ქალი სერიალისათვის – დრამა

* Julianna Margulies – The Good Wife
* Elizabeth Moss – Mad Men
* Piper Perabo – Covert Affairs
* Katey Sagal – Sons Of Anarchy
* Kyra Sedgwick – The Closer

საუკეთესო მსახიობი მამაკაცი სერიალისათვის – კომედია / მიუზიკლი

* Alec Baldwin – 30 Rock
* Steve Carell – The Office
* Thomas Jane – Hung
* Matthew Morrison – Glee
* Jim Parsons – The Big Bang theory

საუკეთესო მსახიობი ქალი სერიალისათვის – კომედია / მიუზიკლი

* Toni Colette – The United States of Tara
* Edie Falco – Nurse Jackie
* Tina Fey -30 Rock
* Laura Linney – The Big C
* Lea Michele – Glee

საუკეთესო მინი-სერიალი/ სატელევიზიო ფილმი

* Carlos
* The Pacific
* The Pillars of The Earth
* Temple Grandin
* You Don’t Know Jack

საუკეთესო მსახიობი მამაკაცი – მინი-სერიალი / სატელევიზიო ფილმი

* Edris Elba – Luther
* Isn McShane – The Pillars of The Earth
* Al Pacino – You Don’t Knwo Jack
* Dennis Quaid – The Special Relationship
* Edgar Ramirez – Carlos

საუკეთესო მსახიობი ქალი – მინი-სერიალი / სატელევიზიო ფილმი

* Hayley Atwell- “The Pillars of the Earth”
* Claire Danes “Temple Grandin”
* Judi Dench – “Return to Cranford”
* Romola Garai – “Emma”
* Jennifer Love Hewitt – “The Client List”

მეორეხარისხოვანი როლის შემსრულებელი მამაკაცი სერიალში, მინი-სერიალში ან სატელევიზიო ფილმში

* Scott Caan – Hawaii Five -O
* Chris Colfer – Glee
* Chris Noth – The Good Wife
* Eric Stonestreet – Modern Family
* David Strathairn – Temple Grandin

მეორეხარისხოვანი როლის შემსრულებელი ქალი, მინი-სერიალში ან სატელევიზიო ფილმში

* Hope Davis – The Special Reletionship
* Jane Lynch – Glee
* Kelly MacDonald – Boardwalk Empire
* Julia Stiles – Dexter
* Sofia Vergara – Modern Family

ვინც ინგლისური კარგად იცის – Ricky Gervais-ს მონოლოგი

 

*** *** ***

თეგები

მსგავსი ამბები

Close
Close